
Дві світлини рятувальника Дмитра Пітика з Чернівців облетіли всі українські медіа.
Багатьох зачепили його емоції на фото під час роботи після ракетного удару по місту вранці 12 липня.
"МБ" знайшов рятувальника Дмитра Пітика і поспілкувалася з ним про рятувальну операцію після ракетного обстрілу.

27-річний Дмитро Пітик є командиром відділення 1 державної пожежно-рятувальної частини, сержантом служби цивільного захисту управління ДСНС у Чернівецькій області. Працює шість років. Досвід такої роботи для нього був першим.
"Коли почалася повітряна тривога, ми спустилися в рятувальній частині в укриття. Коли почули постріли й вибухи, вже зрозуміли, що ситуація непроста, тож чекали на виклик. О 4.50 перший хід викликали на бульвар Героїв Крут. Було повідомлення про займання на балконі другого поверху житлового будинку. Після того, як доповіли, що небо чисте, рятувальники почали гасити пожежу. Через 15 хвилин виїхав наш екіпаж на допомогу колегам. Ми приїхали й одразу проклали лінії, щоб перекачати воду в основну машину. Хлопці вже почали ліквідувати пожежу на балконі, а наша команда евакуйовувала людей. Першою ми евакуювали жінку з травмами руки і голови, яку знайшли на балконі. Надали їй домедичну допомогу, знесли вниз і передали швидкій допомозі. Одразу побігли назад шукати інших людей. Бігали по усіх поверхах дев’ятиповерхівки. Шукали людей у кімнатах квартир, під ліжками, біля шаф. На щастя, більше нікого не виявили", – розповідає Дмитро.
Рятувальна операція в Чернівцях тривала приблизно дві години. Рятувальники отримали перший виклик о 4.50, а повернулися в частину приблизно о 7.00.
"Це все відбувалося дуже швидко. Мені здалося, що тривало десь 20 хвилин, а насправді виявилося, що рятувальна операція тривала дві години. Перша думка, коли приїхали, – швидше надати допомогу і щоб там було менше людей, які постраждали", – каже Дмитро.
Фото, де Дмитро рукою затуляє обличчя, зробили під кінець рятувальної операції.

"Саме мали дати наказ, щоб другий хід повертався в частину. І це хвилинна емоція. Не можу сказати, які саме мав відчуття тоді. Були і втома, і страх, і переживання. Бачив фото з місць ракетних обстрілів з інших областей, і це одні емоції. А побачити все й відчути самому – зовсім інші. Важко було за цим спостерігати", – зізнається Дмитро.
На другому фото – Дмитро з інструментом, який рятувальники називають "хуліган" – універсальний ключ для дверей.

"Цим інструментом зламують двері. Ми за його допомогою відчинили двері однієї квартири на дев’ятому поверсі, бо звідти ніхто не відгукувався. Там людей не виявилося", – згадує Дмитро.
Дмитро розповідає: коли побачив своє фото у медіа, був здивований.
"Коли ми чекали виклику під час повітряної тривоги, я молодшій сестрі написав, що сидимо в укритті в частині. А на ранок вона мені скидає фото зі словами: "Ти ж казав, що тебе там не було!". Трохи тривожно це було для рідних. Також отримав багато повідомлень від друзів, колег, цікавилися, як все минуло, чи все добре", – провадить Дмитро.
Рятувальник наголошує, що чернівчанам варто бути тепер більш обачними, бо, як показала практика, ситуація може бути непередбачуваною.
"Найбільше враження, як це Чернівці – таке тихе місто – потрапило під обстріл, і є не лише потерпілі, а й загиблі. Завжди сподівалися, що обстріли наше місто будуть оминати, але виявилося, що це не так. І тепер усім треба бути більш обачними під час повітряних тривог. Цього разу постраждали люди, які були під час обстрілу або на балконах, або біля вікон. Цікавість для багатьох стала сумним уроком", – констатував Дмитро.
Нагадуємо, 12 липня Чернівці атакували російськими ракетами та "шахедами". Повітряна тривога тривала дві години 29 хвилин.
Одразу стало відомо, що загинуло двоє людей. 16 липня помер від поранень 74-річний чоловік.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram