«Це міст дружби та єдності»: у Чернівцях розпочався 36-й Міжнародний фольклорний фестиваль «Буковинські зустрічі»

Новини Чернівців / фоторепортаж / культура, шоу-бізнес / топ новини
1 590
0
«Це міст дружби та єдності»: у Чернівцях розпочався 36-й Міжнародний фольклорний фестиваль «Буковинські зустрічі»

Народні пісні, танці, традиційний стрій, коровай, а також гості з Польщі та Румунії – так сьогодні в самому серці Чернівців розпочався 36-й Міжнародний фольклорний фестиваль "Буковинські зустрічі".

Про це повідомляє кореспондентка molbuk.ua.



На Театральній площі зібралися сотні людей. Серед натовпу легко впізнати учасників дійства – вони одягнені в національні строї, характерні для різних регіонів. Ще пів години тому вони крокували вулицею Кобилянської, виконуючи гімн фестивалю, а зараз збираються біля сцени, очікуючи на свою чергу виступити.

"Це свято народної традиції, пісні, танцю, живого звучання. Це міст дружби і єдності, що об’єднує покоління, народи, культури й популяризує традиції", – з цих слів розпочався міжнародний фестиваль.

Цьогоріч він об’єднав чотири колективи з Румунії та Польщі, а також двадцять – з Буковини.

Директор фестивалю "Буковинські зустрічі" Збігнєв Ковальський розповідає:

"Коли ми йшли вулицею Кобилянської, мені спало на думку дві речі. Перше – ми завдячуємо чоловікам, які воюють за нас, тому цей фестиваль має бути присвячений саме їм. Я думав, що торік був останній фестиваль під час війни. Але, на жаль, ні. Надіюся, що наступні відбуватимуться вже в мирній Україні.

А друга думка – про те, що нам дає Буковина. Ми часто чуємо про її багатокультурність, про традиції та їх збереження. І справді – ці традиції живі, вони продовжують передаватися з покоління в покоління завдяки нашим бабусям, дідусям і їхнім батькам. Тому 36-й фестиваль хочеться присвятити й нашим предкам".





Учасники фестивалю колектив "Wieniec" ("Віночок" — укр. ред.) розповідають, що часто виступають у Польщі та Румунії, а до повномасштабної війни неодноразово гастролювали також у Німеччині та Чехії.

"Наш колектив заснований ще у 1991 році. Назвалися “Віночком”, бо в нас є і українці, і румуни, і поляки", – каже пані Вікторія.

Її колега додає: "Усі сплетені разом, як у віночку".

"Фестиваль – це традиції. Це пісні наших бабусь і дідусів. Ті пісні, які ми зараз виконуємо, вони співали на полі під час важкої праці. Вони самі їх складали – і ми продовжуємо співати, щоби ці традиції не зникли", – пояснюють учасниці.

































Завтра, 6 липня, учасники "Буковинських зустрічей" стануть гостями фестивалю "Мандротерапія" й презентуватимуть свої творчі програми. У затишних локаціях зони відпочинку "Сонячна долина" всі присутні зможуть поринути в чарівний світ запальних танців, колоритних пісень і народних мелодій гостей із Польщі та Румунії.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код: